yeni dönem pandemi kuralları

Ayakkabılarınızı kapı önünde bırakınız, daire içine almayınız.
Blok içlerinde bulunan merdiven korkuluklarına el ile temas etmeyiniz.
Dairenizden dışarı çıktığınızda lütfen maskelerinizi ve yaka kartlarınızı takmayı unutmayınız.
Dışarıdan gelen kargo, paket, sipariş vs malzemelerin mutlaka iç ve dış olmak üzere dezenfektesini yaparak ev içerisine kabul ediniz.
Blok dışında bulunan peyzaj/yeşillik alanlarda piknik yapmak, blok içi veya bloklar arası komşuluk münasebetlerinde bulunmak ve haneler arası ikramlaşmak yasaktır.
Konakladığınız süre içerisinde tesis dışına çıkmayınız. Aksi halde, ilk kontrol noktasında gerçekleştirilen işlemleri yeniden tekrar etmeniz sağlığınız için zorunludur.
Araç kullanırken araca aile bireyleri haricinde yoldan hiç kimseyi almayınız.
Ateş, öksürük ve solunum sıkıntısı gelişmesi durumunda güvenliğe haber vererek kişisel hijyen tedbirleri (maske, eldiven) ile sağlık kuruluşuna baş vurunuz.
Bol miktarda sıvı tüketip, dengeli beslenip, uyku düzeninize dikkat ediniz.
Dış ortam ile temas eden balkon korkulukları, kapı kolları vb. gibi bölgelerle mümkün olduğunca temas etmekten uzak durulmalıdır.
Ellerinizi sık aralıklarla en az 20 saniye boyunca sabun ve su ile yıkayınız, sabun ve suyun olmadığı durumlarda dezenfektan kullanınız. Kirli eller ile ağız, yüz ve göz bölgesine temas etmeyiniz.
Bulunduğunuz ortamı sık sık havalandırmayı ihmal etmeyiniz.
Öksürme ve / veya hapşırma durumunda burun ve ağız bölgenizi tek kullanımlık mendil ile kapatıp, mendilin bulunmadığı durumlarda ise dirseğinizin iç kısmını kullanarak ağızdan çıkacak havanın çevreye yayılmasını engelleyiniz.
Daire içerisinde eşyaları temiz kullanmalı, konaklanan süre boyunca hijyen konusunda hassas davranmalısınız.
Lütfen çöplerinizi biriktirmeden atınız, kötü koku ve mikrobik durumlara neden olmamak için ardınızda çöp bırakmayınız.
Kirli çamaşırlarınızı açık şekilde değil, mutlaka ağzı kapalı torbalarda muhafaza ediniz, ayrıca mutfakta bulaşık bırakmayınız.
Dairelerinizde bıraktığınız her tür eşya, tedbirler kapsamında muhafaza edilmeyecek ve çöpe atılacaktır.
Sağlığınızı riske atmamak adına Iütfen bu kurallar ile birlikte restoran, lezzet sokağı, fırın, market ve havuzlar alanında da gereken kurallara uyup, personellerimizin yönlendirme ve uyarılarını dikkate alınız.
Maske ve eldivenlerinizi kullandıktan sonra, gri renkli olan hijyenik atık kutularına atınız.
ÜYE GİRİŞİ